X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

سخنان ناب بزرگان و فرهنگ گمشده

تنهایی بشدت برای سلامتی مضر است

سلام . این وبلاگ منه و اینم یادداشت جدیدم امیدوارم که خوشتون بیاد هر جا رو دوست داشتین برین و بازیدید کنین...

           
------------------------------------
تنهایی؛ افزایش خطر مرگ زودهنگام    
۱۳۹۴\۰۹\۰۳ - ۹:۱۴ AM


نتایج یک پژوهش علمی نشان داد تنهایی، بویژه در افراد سالمند، به شدت برای سلامتی مضر است و خطر مرگ زودهنگام را تا چهارده درصد افزایش می دهد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دانشمندان آمریکایی دانشگاه شیکاگو که نتایج پژوهش علمی آنها در این زمینه در نشریه های آکادمی علوم آمریکا نیز منتشر شده است می گویند سالهاست که خطرات انزوای اجتماعی انسان، بر کسی پوشیده نیست اما تاثیرات منفی این پدیده بر اندام های بدن تاکنون به خوبی شناخته نشده بود.

این پژوهشگران می گویند به وجود ارتباطی مستقیم میان تنهایی و افزایش ژن های موثر در بروز التهاب بافت ها و نیز کاهش ژن های موثر در فرآیند مقابله ارگانیسم بدن با ویروس ها پی برده اند.

به طور خلاصه می توان گفت سیستم ایمنی بدن افراد تنها و منزوی، به شدت ضعیف تر از افرادی است که با دیگران زندگی می کنند.

دانشمندان همچنین می گویند میزان مونوسیت های ناکارآمدی که نمی توانند با عفونت مقابله کنند، در خون افراد تنها بسیار بیشتر از افراد عادی است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن؛ مونوسیت ها بزرگترین سلول ها در جریان خون هستند که در زمان ورود عامل یا عوامل عفونت زا به بافت های بدن، از رگ های خونی وارد بافت های آلوده شده و عوامل عفونت زا را از بین می برند.

تنهایی خوب است و یا بد ؟

در این مورد حکیم ارد بزرگ جملات بسیاری دارد . امروز با هم نگاهی خواهیم داشت به این موضوع .

حکیم ارد بزرگ "بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران" می گوید : «تنهــایی ، سم کشنــــ ــده زنــــ ــدگی اســت .»
پس از نگاه حکیم ، تنهایی نه تنها خوب نیست بلکه آزار دهنده و مضر است . حکیم باز می فرمایند «تنهــایی را برای دشمن خویش نیز آرزو نکنیـــد .»

وقتی می خواهیم از آزار دهنده ترین موضوع یاد کنیم فورا ذهنمان می رود به طرف دشمنانمان . حال حکیم تنهایی را آنقدر زشت می داند که می گوید آن را برای دشمن خویش هم آرزو نکنید . حکیم معتقد است اگر دستگیر آشنایان غمگینمان شویم و به زندگی امیدوارشان کنیم تنهایی هیچگاه به سراغمان نمی آید . او می گوید :«اگر شــ ـور زنــــ ــدگی و امیـــد را ، در روان یـــاران افسرده خویش بارور کنیم ، تنهــایی هیچگاه به سراغ مان نخواهد آمــد .»

در واقع برای تنها نبودن نباید نسبت به احوال دیگران بی تفاوت باشیم کسانی که یاور دیگران هستند یاوری خواهند دید و کسی که برایش هیچ فرقی نمی کند که دیگر انسانها چه حال و احوالی دارند بدون شک تنها باقی خواهد ماند زندگی عرصه یک بده بستان بزرگ است خواه مهربانی باشد و خواه پول .

همه دارای ، دارایی بزرگی هستند یک نفر جیبش پر پول است و دیگری سینه ایی فراخ و قلبی پر احساس دارد. "حکیم ارد بزرگ" معتقد است که انسان خودخواه زجر می کشد چون تنهاست و تنهایی اش هم به این خاطر است که نمی تواند مهرورزی کند نمی تواند با دیگران ارتباط قلبی برقرار کند چون در دل او هیچ کسی جز خودش جایی ندارد "ارد حکیم" می گوید «خودخواه تنهــاســت ، چرا که توان ســتایشگری و مهــرورزی نــــ ــدارد .»


حکیم ارد بزرگ


تنهایی از نظر حکیم بزرگ نمی تواند حالتی تک بعدی داشته باشد و اینکه فردی به خاطر مهر ما از دیگران جدا شود و آنها را تنها گذارد و به ما آویزان شود که این خود هم منشا شر و سختی خواهد شد و از این رو می گوید :«بدان ، همواره آنکه برای رسیــدن به تو ، از همه چیزش می گذرد ، روزی تنهــایت خواهد گذاشت، این هنجار دردناک زندگی اسـت .»
اینکه دلبر و عشق ترکمان کند آزار دهنده ترین چیزی است که می توان به آن اندیشید اما حکیم در این باره هم سخن دلگرم کننده ایی دارد و می فرماید :«در کنارمان دلبر هســت و اگر نیســت ، در سفر رسیـــدن به او هســتــیم ، پس تنهــایی وجود نــــ ــدارد .» در این باره حکیم بزرگ باز می فرماید :«هیچ گاه عشق به همــدم را پاینــــ ــده مپنــــ ــدار و از روزی که دل می بنــــ ــدی ، این نیرو را نیز در خویش بیـــافرین که اگر تنهــایت گذاشــ ـت ، نشکنی و اگر شکســتــی ، باز هم ناامیـــد نشــ ـو ، چرا که آرام جان دیگری در راه اســت .» "ارد بزرگ" باور دارد کسی که تنهایی را با تمام وجود حس کرده باشد هیچ وقت پیوند زناشویی اش به طلاق ختم نمی شود آنگونه که می گوید : «پیونــــ ــد ، از پس تنهــایی رخ می دهد ، ارزش می یـــابد و توان آدمی را چنــــ ــدین برابر می سازد ، پس بایـــد هــر پیونــــ ــد پاکی را ، شاد باش گفت.» آدمی چگونه از تنهایی بگریزد و در دریای مهر دیگران گوهر های با ارزش بیابد ؟ پاسخ حکیم ارد بزرگ این است «مهــربان باش ، تا هــرگز تنهــا نشــ ـوی . »

ارد بزرگ بر این باور است که تنهایی می تواند شرایط را بر انسان هر روز بدتر کند و از این رو چنین جمله ایی دارد :«سنگینی یـــاد غم هــا را ، با تنهــایی دو چنــــ ــدان می کنی ، به میـــان آدمیـــان رو و در شادمانی آنهــا شــ ــریک و همراه شــ ـو ، لبخنــــ ــدهــای آدمیـــان ، شکوفه هــای امیـــد را در دلت بارور می سازد .» و ارد حکیم باز می گویند :«روان زخمی ، در تنهــایی ، عفونی و خطرناک می گردد ، بایـــد وارد گروه هــای فعال اجتماعی و شاد شد .»


این موارد را با هم مرور کردیم و دانستیم که تنهایی در اندیشه حکیم ارد بزرگ هیچ جایی ندارد . با این حال جملات تلخی از حکیم وجود دارد که درباره آنها باید بسیار اندیشه کرد :

«تاوان بزرگی ، تنهــاییســت .»

«هــر گاه ، با هزار واژه مهــر ، به سوی مردم میــهنم شــ ـتافتم ، تنهــاتـــ ـرین ایرانی بودم .»


                       
------------------------------------
تفکر بسیجی؛ عامل موقعیت کشور    
۱۳۹۴\۰۹\۰۳ - ۹:۲۴ AM


نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: این تفکر بسیجی بود که ما را از گذرگاه سخت تحریم به این نقطه اوج قدرت و موقعیت تثبیت شده اقتصادی و سیاسی رساند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن ابوترابی فرد در نطق قبل از دستور جلسه علنی امروز مجلس با گرامیداشت هفته بسیج افزود: مجموعه بزرگ بسیج بود که دفاع مقدس را به سکوی پرش جمهوری اسلامی و اقتدار ملت ایران تبدیل کرد.

وی تصریح کرد: این تفکر بسیجی بود که ملت ایران را به دانش و فناوری هسته‌ای و چرخه کامل سوخت رساند و امروز سوریه، عراق، یمن، بحرین و دنیای اسلام را به یک مشت گره شده به سینه استکبار تبدیل کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد ادامه داد: این تفکر بسیجی است که امروز در فلسطین زمینه انحلال رژیم صهیونیستی را فراهم آورده است و راه نفوذ به بیگانگان در عرصه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی را مسدود می کند.

ابوترابی فرد گفت: نهال پرثمر بسیج که ریشه های آن در اعماق قلب و جان و روح امت اسلامی جاگرفته است به دست توانای امام بزرگوار و با الهام از آموزه های قرآن کریم در متن جامعه اسلامی نهاده شد.

وی بسیج را ترجمه روشن قرآن کریم دانست که خدای سبحان را دوست می دارند و خدای متعال نیز آنان را دوست می دارد.

نماینده مردم تهران افزود: ایمان و عمل صالح زمینه تجلی محبت خدای سبحان در قلب بسیجیان را فراهم آورده و پیوند استوار، محکم و ناگسستنی بسیجیان با خداوند متعال برقرار شده و بنیان این پیوند محبت است.

ابوترابی فرد تصریح کرد: بسیجیان بستر رشد و تعالی رشد جامعه اسلامی و انسانی هستند و خود را فراموش کرده و در سایه محبت خدا به بندگان خدا عشق می ورزند و به سعادت آنها می اندیشند.

وی گفت: این انسان های دلباخته به حق در برابر بندگان مومن خدا متواضع هستند و در برابر دشمنان جامعه بشریت استوار و سخت بوده و این عزت و اقتدار رمز رویارویی آنها با باطل است.

ابوترابی فرد اظهار داشت: نیروی بسیجی انقلابی در تراز قرآن خستگی نمی فهمد و دشواری راه او را باز نمی دارد و تا به رسیدن به هدف گام استوار برمی دارد و باتوجه به منطق الهی به هیچ ملامتی توجه نمی کند.

وی با بیان اینکه نیروی بسیجی از پشتوانه علمی و معرفتی و ایمانی برخوردار است، گفت: منظومه فکری بسیجیان را ایمان سامان می دهد و آنها با بصیرت و معرفت قدم برمی دارند و راه درست را تشخیص می دهند.

ابوترابی فرد در ابتدای سخنان خود هفته بسیج را به محضر ملت عزیز و بزرگ ایران، امت اسلام و جامعه بسیجیان ایران اسلامی تبریک عرض کرد.

نایب رئیس اول مجلس همچنین ضمن تبریک و تسلیت روز مجلس و شهادت شهید مدرس ابرازامیدواری کرد: نمایندگان در راه شهیدمدرس گام بردارند و بازویی برای رهبر معظم انقلاب باشند.


برچسب ها:
ابوترابی ،
   
مجلس ،
   
بسیج ،

------------------------------------

پندار های پاک ما در خواب و بیداری ، اگر ادامه یابند و با کار و کوشش همراه شوند ، بی شک کم کم ساخته خواهند شد .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest thinker)

اندیشمندان ، به ریشه ها می پردازند ، نه به شاخه ها . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of history)

خردمندان از تجربه خویش می گویند نه از رویاها و پندارهای نادرست. حکیم ارد بزرگ (فیلسوف ایرانی)

پیران خردمند را یافته و از پند و تجربه آنها بهره گیریم . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_philosopher king)

بزرگان ، تخم مهر و آزادی می پراکنند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the most important Iranian philosophers)

کسانی که پیوسته از دشمن خویش یاد می کنند ، نادانسته ، او را بزرگ و بزرگتر می کنند .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Philosophy and wisdom)

آن که پند و اندرز نمی پذیرد ، خیلی زود گرفتار می شود .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)

آنکه پیاپی سخنتان را می برد ، دلخوش به شنیدن سخن شما نیست .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the world)

با واژگان و سخن خویش ، نوازشگر روح و روان دیگران باشیم ، نه شمشیری برای نابودی دل ها .  حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف ایران)

برده سخن دل مباش، آدمهای خوشبخت ، ندای خرد و عقل را پیش از هر نوایی می شنوند . حکیم ارد بزرگ نابغه عرصه فلسفه

تنها راه نجات یک سرزمین، آگاه نمودن توده مردم است . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the century)

جهان به تندی در حال پیشرفت و رشد است . برای رسیدن به زندگی بهتر، باید به آخرین دانش های روز دنیا دست یافت و از آنها بهره گرفت، برخی پیوسته با یادآوری نام دانشمندان مرده هزار سال پیش، کاستی ها و جاماندگی های ایران امروز را پنهان می کنند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest contemporary philosopher)

حتی در کاخ های ویران شده سرزمین مادریمان، می توان هزاران هزار چشمه جاری دید. می توان فریادهای پدرانمان را شنید که می گویند : ایرانیان باید پیشتاز، در همه میدان ها باشند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod)

کوشش برای تندرستی همگانی ، یکی از مهمترین کارهای دیوانسالاران است . حکیم ارد بزرگ (جملات ناب , سخنان ناب)

زایش و پیشروی در همه چیز ، بهانه زندگیست .  حکیم ارد بزرگ (پدر فلسفه جدید)

نامداران ماندگار آنانی اند، که سرشتی نیکو و دلی سرشار از مهر دارند.  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher)

گیتی ، خود زایشگر است ، زایشگر چیزی که به آن نیاز دارد . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest thinker)

آنگاه که تلاش می کنیم همه چیز را به زور ، در چنگ خویش داشته باشیم ، دستمان ، خالی تر از هر زمان دیگری است . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_philosopher king)

آنگاه که شب فرا رسید و همه پدیدگان فرو خُفتند ، ابردریاها به پا می خیزند، آیا تو هم بر می خیزی ؟  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World philosopher)

دستان بزهکاران را ، از دامان زیستگاه های جانوری ، کوتاه کنیم . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Iranian philosopher)

برگها ، دست های کوچک و باز فرزندان آینده هر سرزمین هستند که باید پاسشان داشت . حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران)

بسیاری از سیل ها ، توفان ها و بلایای طبیعی به خاطر نامهربانی ما با طبیعت رخ داده و می دهد . حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف جهان)

برای آنکه پرواز کنی ، پیکر خویش را ، به حال خود رها مکن . حکیم ارد بزرگ (کتاب سرخ)
 
اگر همسران رازهای زندگی خویش را بیرون نبرند ، کمتر به غم جدایی گرفتار می آیند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World Philosophy teacher)

نواهای غمناک ، بدن و روان آدمی را پژمرده و نابود می کند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the most important Iranian philosophers)

آدم بزرگ، برای شادی مردم و آبادی سرزمین خویش، از خود گذشتگی و جانفشانی می کند. حکیم ارد بزرگ (برترین فیلسوف معاصر)

به هر اندازه دیگران را گرامی بداریم ، بزرگی و مهر آنها را بدست آورده ایم .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)

بهترین آدمیان ، آنانی هستند که گوهر مهربانی درونشان همواره جلوه گر است . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of history)

آدم توانا، ورزش را به فراموشی نمی سپارد. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_philosopher king)

آدم خودخواه ، دوران خوشبختی اش کوتاه است . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher)

عشق ، همان کشش آهنربایی درون ماست ، که آدمی را ناخودآگاه، بسوی دوست داشتنی ترین چیز می کشاند. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_philosopher king)

نقادی و ارزیابی به معنای تحقیر نمودن و نابود ساختن انرژی دیگران نیست. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)

 

 

Great Orod is one of the most important Iranian philosophers , Great Orod is one of the world's best known and most widely read and Great Orod studied philosophers , Great Orod_The greatest philosopher of the century , Great Orod_Father of modern philosophy , Great Orod_World Philosophy teacher , Great Orod_philosopher king , Great Orod_The greatest philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of the world , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of history , Great Orod_World philosopher , فیلسوف , فیلسوف ایرانی , حکیم ارد بزرگ , great orod, hakim orod bozorg, بزرگترین فیلسوف

 


اگر دوستت ، آدمی نادان و خبرچین باشد ، خیلی زود ، اسیر وهم و سیاهی دل می شوی .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Philosophy and wisdom)

اگر دیگران را به زیباترین نام ها بخوانیم، چیزی از ارزشمان نمی کاهد ، مهم آنست که ما او را دلگرم ساخته ایم، آنگونه باشد که ما می گوییم .  حکیم ارد بزرگ نابغه عرصه فلسفه

اگر می خواهی بزرگ شوی ، از کردار نیک دیگران فراوان یاد کن .  حکیم ارد بزرگ (متفکر ایرانی)

امنیت بزهکار ، یکی از علل رشد فساد است .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the most important Iranian philosophers)

به کودکان خویش ، دوستی با طبیعت را بیاموزیم . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the world)

بهار تنها سه ماه است ، اما آدمی می تواند همواره بهاری باشد .  حکیم ارد بزرگ (پدر فلسفه جدید)

بیشترین هرز آب در بخش کشاورزی است ، دولت ها باید کشاورزان را آموزش داده و مجبور به استفاده درست و بهینه از آب کنند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the century)

پارک ها و جنگل های ما ، باید پر باشد از جانوران زیبا همانند آهو ، گوزن ، کبک ، بلدرچین و ... باید زندگی به زیستگاه ما باز گردد . حکیم ارد بزرگ (فیلسوف ایرانی)

چرا به دنبال زیستگاه های بکر و دست نخورده هستیم ؟ پاسخ ساده است ، چون نمی خواهیم دست نابودگر آدم ها را ببینیم .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_philosopher king)

برای مهر ورزیدن در زندگی ، به دنبال بهترین زمان مباش ، خود باش و روانت را جاری کن .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod)


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher